Doktor Ara

ÖZEL PALMİYE HASTANESİ GÜNDEN GÜNE DAHA DA BÜYÜYOR

23 Şubat 2017

Palmiye Hastanesi  mesleğinde başarılı, icrasında etik hekim kadrosuna, Genel Cerrahide Doc.Dr.Turgut Karaca’dan sonra bu hafta da bölgemizin ciddi anlamda ihtiyaç duyduğu ve özellikle ERCP alanında da tecrubeli Gastroenteroloji Uzmanı Doç.Dr.Şerif Yılmaz’ı Özel palmiye hastanesi

Bünyesine  katarak büyümeye ve hizmet kalitesi çıtasını yükseltme hedeflerini hayata geçirmeye devam ediyor.

“HASTANEMİZ HİZMET KALİTE STANDARTLARINI DEVAMLI YÜKSELTİYOR”

Yaptığı başarılı ameliyatlarla kendineden söz ettiren Opr.Dr Yılmaz Şahutoğlu :

“Bizler yıllardır İskenderun’da özveri ile hizmet vermekte olan uzman hekimlerimiz ile, ilçemizde bulunan Özel Palmiye  hastanesi çatısı altında toplandık. 19.12.2008  yılından bu yana koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetleri veren hastanemiz toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için Özel Palmiye Hastanesi yeni ünvanıyla bölge halkına genel hastane statüsünde hizmet vermektedir.

“SAĞLIKTA PALMİYE HASTANESİ HATAY’IN GURURU OLMAYI SÜRDÜRÜYOR”

Hastanemiz hizmet kalite standartlarını devamlı yükseltme anlayışıyla hareket etmiş olup, özel tasarımlı, banyolu ve oturma grubu mevcut 132 servis hasta yatağı servisi ile hizmet vermektedir. Hasta güvenliğini en yüksek seviyede tutacak şekilde tasarlanmış Genel Yoğun Bakımda 18 Dahili Yoğun Bakım Yatağı, 4 Koroner Yoğun Bakım Yatağı bulunmaktadır. Gözlem odası yatak sayısı 18 olan hastanemizde ayrıca tam donanımlı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi doğum sonrası en kısa sürede müdahale edecek Uzman Doktor ve deneyimli hemşire kadrosuna sahip olup, her yatakta solunum destek donanımı ve yenidoğan monitörleri ve ventilatörleri ile 31 Yenidoğan kuvözü bulunmaktadır. Fizik Tedavi Ünitesi, Endoskopi, kolonoskopi Ünitesi kurulmuş olup Endoskopik ve laparaskopik  tanı, tetkik ve metotları kullanarak hastalarımıza en hızlı teşhis ve tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Ayrıca Radyoloji Ünitesi’nde Manyetik Rezonans(MR) ,4 boyutlu renkli doopler ultrasonağrafi, Kemik Dansitometresi, mamografi, BT(Bilgisayarlı tomografi), tahlil ve tetkik sonuçlarını en kısa sürede doğru ve güvenilir verebilen son teknolojiye sahip biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuar cihazları mevcuttur. Özel Palmiye Hastanesi olarak hedefimiz tıbbi etik ve ilkelerinden asla taviz vermeyen, her insanın hak ettiği sağlık hizmetini en güvenilir ve kaliteli bir biçimde sunmaktır.

Hastanemizde Kulak Burun Boğaz, Kardiyoloji, Göz, Fizik Tedavi polikliniği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Dâhiliye(İç Hastalıkları), Genel Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Deri ve Zührevi Hastalıkları, Üroloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Aneztezi ve Reanimasyon, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Radyoloji ve Klinik Biyokimya, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verecek olan Acil poliklinik hizmetleri verilmektedir. Poliklinik hizmetleri zemin katta, radyoloji ve laboratuar hizmetleri bodrum katında bulunmaktadır.

Posted in Basında Biz