Doktor Ara

PALMİYE HASTANESİ DOKTORLARI AİLE HEKİMLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

8 Ocak 2018

PALMİYE HASTANESİ DOKTORLARI AİLE HEKİMLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Palmiye hastanesi doktorlarından Başhekim Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yılmaz ŞAHUTOĞLU, Başhekim Yardımcısı Üroloji Uzmanı Uz. Dr. Yusuf DİKER, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali İrfan GÜZEL, Gastroenterohapatoloji Uzmanı Doç. Dr. Şerif YILMAZ, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Eser TAŞÇI ve Palmiye Hastanesi Genel Koordinatörü Seval KİRMİT YAZAR ve Finans Müdürü Serdar KİRMİT Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Hatay şubesi üyesi aile hekimleri ile The AnılLife otelde bilgilendirme ve tanışma toplantısında bir araya geldi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Palmiye Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yılmaz ŞAHUTOĞLU, değişen sağlık sistemi ihtiyaçlarından, hasta taleplerinden ve yapılan uygulamalardan bahsederek aile hekimlerine bilgi verdi. Daha sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali İrfan GÜZEL “Riskli Gebelikler” hakkında sunum yaparak; Bu gibi durumlarda anne ve bebeğin sağlığı için yapılması gereken tetkiklerden ve alınacak önlemlerden bahsetti ve bu tektiklerin hastanemizde başarı ile uygulandığını dile getirdi.
Doç. Dr. GÜZEL’ in ardından söz alan ve sunum yapan Gastroenterohepatolıji (Mide, Bağırsak, Karaciğer Hastalıkları) uzmanı Doç. Dr. Şerif YILMAZ, hastanemizde yapılan tetkik ve işlemlerden (Endeskopi, laparaskopi, ERCP, kolonoskopi vs.) bahsederek bu tetkiklerin hastalıkların teşhislerindeki önemini vurguladı ve örnek görseller ile nasıl yapıldığını anlattı.
Daha sonra söz alan Palmiye Hastanesi Başhekim Yardımcısı Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yusuf DİKER ürolojik hastalıklar konusunda bilgi vererek hastanemizde yapılan işlemleri anlattı. Teknolojinin gelişmesi ile bazı işlemlerin poliklinik ortamında yapılmasının öneminden bahseden DİKER, daha az ağrılı ve daha hızlı iyileşme sağlayan bu yöntemlerin hastanemizde başarılı bir şekilde yapıldığını söyledi.
Son olarak söz alan ve sunum yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Eser TAŞÇI, ailelerin en çok karşılaştıkları durum olan ateş ve ateşlenme ile ilgili bilgiler aktardı. Ateşli bir hastaya nasıl müdahale edileceğine ve ne gibi tetkikler uygulanması gerektiğine değinen TAŞÇI Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Hatay Şubesi üyesi ile hekimlerine ve Palmiye Hastanesi Yönetimine teşekkür ederek sözlerine son verdi.
Toplantının ardından Aile Hekimleri için verilen yemeğe geçildi. Yemekte keyifli sohbetler yapıldı. Palmiye Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yılmaz ŞAHUTOĞLU katılım gösteren bütün hekimlere ve Palmiye Hastanesi yönetimine teşekkür etti.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Posted in Bizden Haberler