entry image

İSKENDERUN PALMİYE TÜP BEBEK MERKEZİ, ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTEYEN ÇİFTLERE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

Tüp Bebek, İnfertilite, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, infertilite ve tüp bebek tedavisi için doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin şehir dışına gitmelerine gerek kalmadığını; son teknolojik donanımla ve alanında uzman ekiple birlikte, bu tedavileri Palmiye Hastanesi bünyesinde gerçekleştirdiklerini açıkladı.

 

İskenderun Palmiye Hastanesi Tüp Bebek, İnfertilite, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, infertilite ve tüp bebek tedavisi için doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin şehir dışına gitmelerine gerek kalmadığını; son teknolojik donanımla ve alanında uzman ekiple birlikte, bu tedavileri Palmiye Hastanesi bünyesinde gerçekleştirdiklerini açıkladı.

“Tüp bebek tedavisi ideali 40 yaş altı”

Uyguladıkları tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler veren Op. Dr. Ozan Turgut, “Tüp bebek tedavisi; erkekten alınan spermlerin ve kadın üreme hücreleri olan yumurtaların, hafif genel anestezi altında toplanarak, vücut dışında laboratuvar ortamında, uzman embriyolog tarafından bir araya getirilerek, döllenmenin sağlanmasında rol oynayan bir tedavi şeklidir. Önerilen yaş aralığı 40 yaş altı olmakla beraber; merkezimizde embriyoloğumuz tarafından yapılan genetik tarama yöntemi ile ileri yaştaki kadınlarda embriyo rahmine transfer edilemeden önce genetik tarama ile sağlıklı embriyo tespit edilir. Bu sayede, yaşın ilerlemesinin getirdiği olumsuzlukların önüne geçilir. Bununla birlikte; tüpleri tıkalı olan veya enfeksiyon, dış gebelik gibi nedenlerle tüpleri alınmış olan hastalarda, karın cerrahisi, çikolata kisti, polikistik over sendromu gibi kadın hastalıkları sebebiyle tüpler ve yumurtalıklar arası ilişkinin bozulduğu hastalarda, yumurta sayısı ve kalitesinin azaldığı ileri yaştaki anne adaylarında, cinsel birleşme sonucunda oluşan sorunlarda, sperm hareketliliğinin az olması veya şekli bozuk sperm hücrelerinin varlığında, gebelik kayıplarının varlığında, açıklanamayan kısırlık durumunda, inmemiş testis olan baba adaylarında, genetik problemlerin varlığında çözüm olan tedavi yöntemi tüp bebek yöntemidir. Her hastanın hayaline kavuşmuş ve merkezimizden memnun ayrılmış olmasını sağlamak, temel ilkemizdir” açıklamasında bulundu.

Tüp Bebek Başarısı Bir Ekip Çalışmasıdır”

Modern teknolojinin son gelişmelerini bünyesinde barındırdıklarını belirten Palmiye Tüp Bebek Merkezi Koordinatörü Dr. Berna Altunay ise, merkez bünyesinde başarılı sonuçlar elde etmek için yoğun çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, “Son açılan merkez olduğumuz için, dolayısıyla son teknolojik donanıma sahip bir laboratuvar oluşturduk. Tüp bebek tedavisi; doktorundan, embriyoloğuna, hemşirelerine, koordinatörüne kadar bir ekip işidir. Biz iki buçuk yılda beklediğimizden çok daha büyük bir başarı elde ettik. Burada uygulayabileceğimiz tedavi yöntemlerini sınırsız tutmaya çalışıyoruz, sürekli gündemi takip edip yeni çıkan tedavi yöntemi varsa, kendi bünyemize almaya çalışıyoruz. Hastalarımız hiçbir şekilde uzağa, başka merkeze gitmeye gerek duymasınlar istiyoruz. Hastalarımıza; en iyi, en üst düzey hizmeti vermeye çalışıyor ve bunu başardığımıza inanıyoruz” dedi. 

Haberi Paylaş: